top of page

OKOLÍ

České Budějovice

V "Budějcích" jste od nás za něco málo přes půl hodiny. Na léto je každoročně připraven skvělý kulturní program a v uličkách historického centra této jihočeské metropole se skrývají báječné kavárny. Jestli máte rádi farmářské trhy, vyplatí se vyrazit na ty čtvrteční, které se konají na zdejším Piaristickém náměstí.

Klikněte pro více informací

old-town-square-6526892_1920.jpg

Šumava

Baví vás hory? Šumavu si zamilujete. Doporučujeme výlety (pěšky nebo kole) v oblasti kolem Lipna, túru na některý ze šumavských vrcholů nebo návštěvu zdejších hradů a zámků. Na Lipně jste od nás za hodinku a půl. V zimě se tady samozřejmě lyžuje. Šumava je skvělá volba i pro rodiny s dětmi.

Klikněte pro více informací

forest-878029_1920.jpg

Tábor

Malebný Tábor leží od Záhoří jen necelou půlhodinu autem. Můžete navštívit třeba Husitské muzeum nebo Muzeum čokolády. Z Bechyně do Tábora jezdí nostalgický vláček, kterému se říká Bechyňka. Kromě toho v Táboře najdete spoustu restaurací, malých obchůdků a krásné historické centrum města.

Klikněte pro více informací

camp-888818_1920.jpg

Toulava

Turistická oblast Toulava je poměrně rozlehlá, ale my bychom rádi vyzdvihli její část, která leží jen kousek od naší chalupy v Záhoří. Mezi Táborem a Týnem nad Vltavou vede "Pěší stezka údolím Lužnice". Čeká vás půvabná krajina, památky, ale i třeba ferrata u Bechyně. 

Klikněte pro více informací

river-888803_1920.jpg

Český Krumlov

Pouhou hodinu cesty autem od naší chalupy leží Český Krumlov. Malebným městečkem, které patří na seznam světového dědictví UNESCO, se můžete projet na raftu po Vltavě, navštívit místní klášter, zámek nebo Muzeum Vltavínů. Doporučujeme také unikátní otáčivé divadlo, které každoročně nabízí spoustu her.

 

Klikněte pro více informací

czech-krumlov-3501503_1920.jpg

Hluboká nad Vltavou

Pohádkový zámek, wellness, golfové hřiště, zoologická zahrada: to všechno najdete na Hluboké. Jestli vás baví cykloturistika, oceníte cyklostezku z Týna nad Vltavou do Českých Budějovic (od chalupy jen asi 10 kilometrů). Po Vltavě také jezdí výletní parníky. 

Klikněte pro více informací

castle-976743_1920.jpg

Jižní Čechy

ideální cíl pro dovolenou po celý rok

Už víte, kam vyrazit příští rok na dovolenou? Přijeďte se svými blízkými k nám do jižních Čech. A proč zrovna sem?
  • krásná příroda, klid
  • spousta hradů, zámků, muzeí, galerií a památek, co stojí za návštěvu
  • skvělá dostupnost (Záhoří leží jen kousek od Tábora)
  • možnosti koupání, turistiky, cyklistiky, rybaření, kousek od nás i via ferrata... 
Dovolená na chalupě Záhoří v jižních Čechách znamená návrat k přírodě. Ať už hledáte sportovní nebo odpočinkovou dovolenou, naše chalupa Záhoří s bazénem a uzavřeným dvorem umožňuje obojí.
 
A dovolená s dětmi? Záhoří u Bechyně je skvělá volba! 
Můžete jezdit na výlety (Zámek MitrowiczČeský KrumlovHluboká nad Vltavou, České Budějovice neboli po jihočesku "BudějceTábor, turistická oblast ToulavaŠumavaTřeboňsko), ochutnat jihočeský přírodní bylinný nápoj Budějčajda, vyrážet na pěší túry, houbařit, rybařit (Lužnice & Vltava), jezdit na kole, sbírat bylinky, nebo se jednoduše opalovat u bazénu.  Rádi doporučíme i skvělé restaurace v okolních městech. Dovolená v jižních Čechách vás prostě bude bavit.
#chalupazáhoří #jižníčechy #dovolenávjižníchčechách #chalupavjižníchčechách
bottom of page